מתי הלחם מוכן?

פורום לדיונים פתוחים, בנושאים שלא בהכרח קשורים באפייה.

מתי הלחם מוכן?

הודעהעל ידי yosich ב ג', 27 פברואר, 9:18 am

שלום לכולם
אני עושה לחמי שאור.
בד"כ כשרוצים לדעת אם הלחם מוכן, נוקשים על התחתית של הכיכר ולפי צליל עמום יודעים.
יש עוד גישה של בדיקת החום הפנימי, אם הוא הגיע ל- 96-95 מעלות.
שמתי לב שאפילו אם הוא הגיע ל- 95 מעלות עדיין בפנים הוא נשאר דביק. אז מתי בכל זאת הוא מוכן לפי השיטה השניה?

נא עזרתכם

יוסי
yosich
שוליה

Re: מתי הלחם מוכן?

הודעהעל ידי noambogner ב ג', 27 פברואר, 9:03 pm

הדביקות של לחמי השאור נובעת מפירוק של הקמח ע"י החומצה של המחמצת ולא מחוסר אפייה. מאפיות מקצועיות שמרעננות את המחמצת כל יום נמנעות מהתופעה מפני שבשל הריענון התדיר המחמצת שלהן פחות חומצית.
החזקת כמות קטנה של מחמצת במקרר וריענון פעמיים בשבוע ביחס של 1:1:1 מפחיתה את התופעה.
noambogner
אופה

הודעהעל ידי yosich ב ד', 28 פברואר, 2:12 pm

נועם, תודה על התגובה המהירה
אני משתדל לרענן את המחמצת הבעיה היא שנוצרת כמות גדולה ממנה ואין מה לעשות איתה.
אם בכל זאת לפי מה שתיארתי זה קורה, פשוט להמשיך לאפות אפילו וזה הגיע ל- 95 מעלות עד שרואים שהדביקות יורדת?
yosich
שוליה

הודעהעל ידי noambogner ב ד', 28 פברואר, 10:44 pm

אין לי ניסיון במדידת טמפרטורה בתוך הלחם. אני אופה בעיקר לפי זמן, טמפרטורת התנור, צבע הכיכר ונקישה על תחתית הכיכר. אפיית יתר עשויה ליצור לחם יבש ונוקשה. תמיד אפשר לנסות לאפות יותר. מקסימום פעם אחת הלחם לא יצליח...
לגבי המחמצת:
אני מחזיק 120 גרם במקרר. זורק או משתמש ב80 גרם כל 3 ימים. מכיוון שהמחמצת עשויה ביחס של אחד לאחד קמח ומים זה יוצא שאני זורק 320 גרם קמח בחודש. בתחשיב חודשי זה פחות מ2 ש"ח בשביל להאכיל את חיית המחמד הזו. זה לא הרבה כסף...
noambogner
אופה

הודעהעל ידי שלומי ב ד', 07 מרץ, 5:45 pm

מעניין, לא נתקלתי בתופעה...
שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל-פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְּרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ קוהלת י"א, א'-ב'
שלומי
מנהל האתר

חזור אל דיון כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד