איך להשתמש בשאור

איך מכינים שאור? איך מטפלים בו? מה עושים אם הוא מריח לא טוב? כל זאת ועוד בפורום השאור של "הנחתום".

איך להשתמש בשאור

הודעהעל ידי yossima ב ג', 30 ינואר, 9:17 pm

שלום ,

לפני האפייה הבנתי שצריך להאכיל את השאור ולהשאיר כ 6 שעות בחוץ
לאחר ה 6 שעות שאני אמור להשתשמש בשאור האם עלי לערבב לפני ההכנסה למתכון או להוסיף ללא ערבוב ?

תודה
yossima
שוליה

Re: איך להשתמש בשאור

הודעהעל ידי odedg ב ד', 31 ינואר, 9:00 am

זו טעות. לא מאכילים את השאור לפני האפיה. ה"האכלה" שלו היא עירבוב עם הקמח להכנת הבצק. כל שעליך לעשות הוא להוציא את השאור מהמקרר כשעתיים לפני הכנת הבצק (בקיץ אף פחות) ולהכניס אותו לקערה יחד עם הקמח. כל השאר בהתאם למתכון שאתה מכין.
odedg
אומן אפייה

הודעהעל ידי פסקל ב ד', 31 ינואר, 1:50 pm

האכלת השאור לקראת האפיה לצורך יצירת המחמצת היא לאו דוקא טעות ואף רצויה. ניתן להכין את המחמצת מספר שעות לפני האפיה ולהניח בטמפרטורת החדר עד לתסיסה מספקת או להכין יום עד יומיים לפני האפיה (ולשמור בקירור עד לאפיה לאחר תסיסה של כמה שעת מחוץ למקרר).שימוש בשאור שלא רוענן מספר ימים יניב תוצאות פחות טובות מבחינת טעם ומירקם הלחם.
פסקל
אומן אפייה

הודעהעל ידי odedg ב ד', 31 ינואר, 3:27 pm

אני לא מסכים עם פסקל. כשאתה מאכיל את השאור אתה מדלל את כמות השמרים ביחס למסה. דילול השמרים לפני הכנת הבצק ודילולם שוב עם הקמח ליצירת הבצק תגרום לכמות קטנה של שמרים ביחס למסה של הבצק.
זה אפשרי מבחינה טכנית, כמובן, כי השמרים חיים ויקבלו מזון ויתססו אך זה יגרום לזמן התפחה ארוך מאד. אני לא מאכיל את השאור פחות מיום לפני הכנת הבצק.
odedg
אומן אפייה

הודעהעל ידי noambogner ב ה', 01 פברואר, 10:40 pm

מה שחשוב זה להשתמש בשאור בשיא התסיסה שלו לפני שהוא מפתח חומציות גבוהה. ניתן לעשות זאת ע"י תיזמון הכנת הבצק לשיא המתקבל בתסיסה האיטית במקרר או ע"י יצירת שיא כזה על ידי הוצאת השאור והאכלתו כ 12 שעות לפני השימוש והשהיה מחוץ למקרר. בקיץ השאור נוטה לרוץ מהר גם במקרר ואז ההאכלה המוקדמת מונעת שאור חמוץ מידי. יש לזכור: שאור חמוץ מפרק את הגלוטן ויוצר לחם נמוך ודחוס.
noambogner
אופה

חזור אל שאור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד