פוליש שאור

איך מכינים שאור? איך מטפלים בו? מה עושים אם הוא מריח לא טוב? כל זאת ועוד בפורום השאור של "הנחתום".

פוליש שאור

הודעהעל ידי אפרת יום טוב ב ג', 10 אוקטובר, 8:18 am

מועדים לשמחה, השתמשתי בפוליש שאור כפי שמופיע באחד המתכונים וראיתי כי טוב מאוד הדבר. איך אני משלבת אותו גם במתכונים שבו הוא לא מצוין? מה היחס בין השאור, הקמח והמים?האם צריך להפחית כמויות בבצק עצמו? אשמח להסבר, תודה
אפרת יום טוב
אופה מתחיל

Re: פוליש שאור

הודעהעל ידי odedg ב ד', 11 אוקטובר, 9:01 am

שלום רב,

אינני מבין למה כוונתך במונח "פוליש שאור". פוליש (בצרפתית) הוא בצק מקדים שנעשה בדרך כלל משמרים. הוא גם נקרא מחמצת. שאור הוא מחמצת אשר מתחזקים באופן קבוע - לא רק לפני אפיה.

בהנחה שהתכוונת לשאור. את יכולה לאפות כל לחם עם שאור. זו שאלה של טעם וזמני התפחה שונים. אינך צריכה לשנות דבר במתכון למעט, אולי, בכמות המים - תלוי במידת ההידרציה של השאור שלך. קחי בחשבון הוספה של 300 - 400 ג' שאור ל- 1 ק"ג קמח במקום השמרים.

חג שמח!
odedg
אומן אפייה

הודעהעל ידי אפרת יום טוב ב ה', 12 אוקטובר, 7:50 pm

התכוונתי: שלשאור, שאותו אני מאכילה באופן קבוע, הוספתי קמח ומים ביחס שווה והשארתי בטמפ׳ החדר כ-8 שעות, מה שמאוד עזר להתפתחת הבצק. אני רוצה לאפות לחם שאור מקמח מלא ושיפון, האם ניתן להשתמש בעיסה מקדימה שכזאת? ומכאן שאלות היחס וההחסרה. תודה
אפרת יום טוב
אופה מתחיל

הודעהעל ידי odedg ב ו', 13 אוקטובר, 7:34 am

את בהחלט יכולה להשתמש בעיסה כזו. היחס נותר כפי שכתבתי קודם לכן.
לגבי הפחתה מכמות המים. עצתי לך לפתח תחושה של הבצק וכך אינך צריכה לחשב כמויות מים. פשוט תוסיפי מים לפי ספיגה עד שתקבלי את מרקם ורכות הבצק הרצויה לך כי אין זה מדע מדוייק ואין אפשרות לומר לך כמה מים להפחית אם בכלל כי זה תלוי בהידרציה של העיסה המקדימה הכוללת.
odedg
אומן אפייה

חזור אל שאור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד