אפיית פיתות. קמח מלא.

הבצק לא תופח? במתכון יש יותר מים? גילית שיטה מצוינת ללישה? כאן המקום לשאול שאלות ולשתף את שאר החברים בניסיונכם.

Re: אפיית פיתות. קמח מלא.

הודעהעל ידי odedg ב ו', 31 מרץ, 4:25 pm

תודה!
odedg
אומן אפייה

הודעהעל ידי OJNSim ב ש', 01 אפריל, 9:31 am

noambogner כתב:לפי העובדה שבשלל מתכונים וסרטונים להכנת צ'אפטי
הקיימים באינטרנט ואינם מכילים שמרים ניתן להבין שיצירת הכיס אינה קשורה לתפיחה. התפיחה באה ליצור מרקם אוורירי בדפנות הפיתה. מנגנון יצירת הכיס מבוסס על יצירת
קיטור בין שתי דפנות בצק אטומות. האטימה נוצרת כתוצאה מצריבה של פני השטח כתוצאה מתנור לוהט או מחבת לוהטת בשניות הראשונות לאפיה.הקיטור נוצר כאשר החלק הפנימי מתחמם בהמשך האפיה. כמובן שרידוד לא נכון עשוי ליצור חור.
בנוסף תנורלא חם מספיק לא יצור אטימות מספקת.

אמנם אמרתי שלעיתים אני עושה נאן וצאפטי, אבל לא אמרתי אם זה מצליח או לא :)
האמת מעולם לא ממש הצלחתי ליצור כיס, בטח לא כמו שצריך. די שכחתי / לא התייחסתי לזה כיוון שזה לא הפריע לי כל כך.

אבל מה שניתן ללמוד מזה, שגם על מחבת לא הצלחתי לייצר פיתה עם כיס. לפחות עד היום :?
אולי כיוון שהמחבת שאני משתמש בו היא קצת נון סטיק קצת עבה...אולי עדיף להשתמש במחבתות הכי פשוטות שעשויות כמו הסיר אפיה. ממתכת פשוטה ודקה יחסית?
OJNSim
אופה מתחיל

הודעהעל ידי noambogner ב ש', 01 אפריל, 11:03 am

אני משתמש במחבת טפלון עבה. מחמם 3 דקות. זה מאוד חשוב על מנת לצרוב את פני השטח החיצוניים. מניח במחבת והופך לאחר מספר שניות. ממתין עד שכל הפיתה מתנפחת כמו כרית. מאוד חשוב לרדד נכון (עם קמח ובהדרגה) בלי ליצור קרעים.
מצרף קישור לסרטון
https://youtu.be/W78tEgFkx8s
בהצלחה.
noambogner
אופה

הודעהעל ידי odedg ב ו', 25 אוגוסט, 10:07 am

והרי תוצאות ניסוי מוצלח שעשיתי וחבל שאין ביכולתי לצרף תמונה ... ;)

הכנתי בצק מקמח כוסמין 70% והוספתי קצת גלוטן.

הכי חשוב - הנחתי את הפיתות המרודדות לאחר התפחה קצרה על תבנית הפוכה עם נייר אפיה. הכנסתי את התבנית לתנור שחומם מראש ל- 220 מעלות בשליש העליון שלו. כך הן קרובות לגוף החימום! לאחר כ- 2 - 3 דקות הן התנפחו לתפארת ואז הורדתי אותן למרכז התנור להמשך אפיה.

התוצאה מ ע ו ל ה ! :o
odedg
אומן אפייה

הקודם

חזור אל ניסוי וטעייה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד