התפחה במקרר

הבצק לא תופח? במתכון יש יותר מים? גילית שיטה מצוינת ללישה? כאן המקום לשאול שאלות ולשתף את שאר החברים בניסיונכם.

Re: התפחה במקרר

הודעהעל ידי פסקל ב ה', 19 נובמבר, 10:58 pm

לא מצאתי יתרון במחמצת כל כך נוזלית ולמעשה כשניסיתי לתחזק מחמצת כזאת לא נחלתי הצלחה...
המחמצת הנוזלית שבה אני משתמש היא בהידרציה של 90% בערך. יש לי מחמצת נוספת, מוצקה, בהידרציה של כ- 50%. אני עושה בהן שימוש בהתאם למתכון שעל פיו אני אופה.
פסקל
אומן אפייה

הודעהעל ידי assi ב א', 22 נובמבר, 4:30 pm

אז אולי שלומי יכול לענות..? שלא יובן חלילה שיש לי טענות לגבי הוראות הכנת השאור, אבל באמת הידרציה כזו של 135% יוצאת נוזלית מאוד. אני תוהה גם האם במדריך להכנת השאור הייתה כוונה להשגת שאור ברמת הידרציה כזו.
assi
אופה מתחיל

הודעהעל ידי שלומי ב ב', 23 נובמבר, 10:35 am

עם הזמן למדתי, שקשה לטעות עם שאור. יש לי מחמצות נוזליות מאוד ומחמצות יבשות מאוד - ואני לא חושב שרמת הנוזליות (הנזילה?) היא שמשפיעה על הלחם הסופי.
כלומר, כל עוד אתה מאזן את הנוזלים בבצק כולו, לא כ"כ משנה מה אחוז הנוזלים שבמחמצת עצמה.
שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל-פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְּרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ קוהלת י"א, א'-ב'
שלומי
מנהל האתר

הודעהעל ידי assi ב ש', 28 נובמבר, 10:52 pm

נכון שלומי, אבל לא תמיד כתוב במתכונים איך הבצק אמור להרגיש בסוף, ואני חושב שהתבססות על שאור עם הידרציה גבוהה של 135%, עלול ליצור בצק נוזלי ש"נשפך" לצדדים, כי לא לכולם יש את הניסיון להרגיש את הבצק ולווסת אותו כמו שהוא אמור להיות במתכון. לכן לדעתי כדאי אולי לבדוק אפשרות של שינוי המתכון של השאור להידרציה פחות נוזלית.
assi
אופה מתחיל

הקודם

חזור אל ניסוי וטעייה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים