עזרה לגבי סטארטר ומחמצת

איך מכינים שאור? איך מטפלים בו? מה עושים אם הוא מריח לא טוב? כל זאת ועוד בפורום השאור של "הנחתום".

עזרה לגבי סטארטר ומחמצת

הודעהעל ידי Elad_I ב ש', 25 יוני, 10:14 am

שלום, הכנתי אתמול לחם מחמצת ראשון והוא יצא מצויין. השתמשתי במתכון מספר של לחם ארז, והכנתי בתחילת השבוע שאור מקמח מלא והאכלתי כל יום ובתפיחה ואפיה הכל התנהג כמו שצריך.
הנה הקטע שבו אני צריך מענה. במתכון היה כתוב להפריש 350 גרם מהבצק **המוכן** ושאפשר להשתמש בו לאפיות החוזרות.
האם זה הגיוני?? לכמה זמן הוא יכול לשמש אותי הסטארטר הוא עם מלח? המלח לא הורס את תהליך התסיסה?
עוד שאלה לגבי המחמצת - השתמשתי ברוב המחמצת ללחם בגלל שהכנתי כמות קטנה, ואחרי שהאכלתי אותה והשארתי בטמפ' חדר היא תססה ועלתה מהר אז הכנסתי אותה למקרר שלא תתחמם, ובבוקר היא ירדה וחזרה לנפח המקורי שלה. האם אני צריך לזרוק אותה? אני יכול בעתיד לעשות משהו כדי שזה לא יחזור?
ושאלה אחרונה בהנחה שהמחמצת כן טובה לשימוש חוזר - האם אני יכול לאחד את מה שנשאר מהמחמצת עם הבצק שהפרשתי?
תודה,
אלעד
Elad_I
שוליה

Re: עזרה לגבי סטארטר ומחמצת

הודעהעל ידי odedg ב ש', 25 יוני, 4:50 pm

לגבי הסטארטר אינני יכול לענות חד משמעית כי בצק תופח גם כשיש בו כבר מלח אך אינני יודע מה הרכב הבצק במתכון.
לגבי המחמצת - אם הצבע והריח תקינים אין כל מניעה להשתמש בה. גם אינני רואה כל בעיה במה שקרה.
נראה לי שאין בעיה באיחוד הבצקים.
odedg
אומן אפייה

Re: עזרה לגבי סטארטר ומחמצת

הודעהעל ידי שלומי ב ש', 02 יולי, 12:45 pm

ראשית - השימוש בפיסת בצק מוכן מקובלת בהחלט.

שנית, אם אתה מתבסס על ספרו האחרון של קומרובסקי, המתכון לשאור שם קצת מוזר בעיני, בגלל תכיפות ההאכלות שהוא דורש.
שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל-פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְּרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ קוהלת י"א, א'-ב'
שלומי
מנהל האתר

חזור אל שאור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד