לחמניות בית ספר

לחמניות בית ספר

מתכון פשוט ומהיר יחסית להכנה, שמניב לחמניות רכות רכות, עם ארומה נפלאה של "לחם אמיתי" וטעם שעומד בציפיות. הלחמניות האלה מתאימות במיוחד להכנת כריכים לבית הספר, בתנאי שמצליחים להתאפק ולא לחסל אותן כבר כשהן יוצאות מהתנור...
מתכון לחמניות לבית ספר

מתכון לחמניות לבית ספר
מתכון לחמניות לבית ספר

המצרכים (8 לחמניות)

הוראות הכנה

מנפים לקערה גדולה את קמח הלחם ואת קמח השיפון ומערבבים היטב. מוסיפים את המלח ומערבבים שנית, לפיזור אחיד שלו בקמח. מוסיפים לקערה את השמרים היבשים ואת הסוכר ומערבבים פעם נוספת. יוצקים לקמח את שמן הזית, את החלב ומחצית מכמות המים ומערבבים עד לקבלת עיסה אחידה ודביקה. אם לא כל הקמח נאסף לעיסה, מוסיפים עוד מעט מהמים שנותרו, לפי הצורך.
לשים את הבצק במשך כעשר דקות. הבצק יהיה דביק מאוד בהתחלה, בשל קמח השיפון שבו. ניתן גם ללוש במיקסר עם וו לישה, במהירות נמוכה, למשך שבע דקות.

מגלגלים את הבצק לכדור, מניחים אותו בקערה משומנת ומכסים בניילון נצמד או במגבת. משהים לתפיחה עד שהבצק מכפיל את נפחו, כשעה וחצי עד שעתיים.

מוציאים את הבצק מהקערה ולשים אותו מעט, להוצאת האוויר שהצטבר בתוכו. בעזרת מגרד בצק או סכין משוננת, מחלקים את הבצק לשמונה חתיכות שוות. מגלגלים כל חתיכת בצק לכדור הדוק ומכסים במגבת מטבח לחה למשך כחמש דקות נוספות.

מתכון לחמניות לבית ספר

מרדדים כל כדור בצק לאליפסה שטוחה. מגלגלים את הבצק, מצדה הרחב של האליפסה, כך שמתקבלת כיכר גלילית בצורת סיגר. צובטים היטב את התפר שבבצק, ומניחים על מרדה או על תבנית המכוסה בנייר אפייה. מכסים את הלחמניות במגבת מטח לחה ומתפיחים פעם שנייה, למשך כשעה עד שעה וחצי.

מתכון לחמניות לבית ספר

מחממים תנור לחום גבוה (220 מעלות) מניחים תבנית אפייה ריקה בתחתית התנור. בתום התפיחה השנייה, מרססים את הלחמניות במים וחורצים חריץ אחד לאורך כל לחמניה. ממש לפני הכנסת הבצק לתנור, שופכים כוס מים לתבנית הריקה, לשם יצירת אדים בחלל התנור.

אופים במשך כ-30 דקות, עד שהלחמניות מקבלות צבע שחום-זהוב. מצננים כ-10 דקות על רשת.

בתיאבון!

מתכון ללחמניות טחינה